Kujundame selgeid reklaams6numeid
  • Disaineri lugu
  • Bränding
  • ETTEVÕTTE VISUAALNE IDENTITEET
  • Logo
  • HINNAD / PAKETID
  • Tehtud töid
  • Blogi
  • NÕUDED TRÜKIFAILIDELE
  • DISAINI PROJEKTI PROTSESS
  • Kontakt
  • Disaineri lugu
  • Bränding
  • ETTEVÕTTE VISUAALNE IDENTITEET
  • Logo
  • HINNAD / PAKETID
  • Tehtud töid
  • Blogi
  • NÕUDED TRÜKIFAILIDELE
  • DISAINI PROJEKTI PROTSESS
  • Kontakt
Kujundame selgeid reklaams6numeid

Blogi

GRAAFILISEST DISAINIST
​ja lihtsalt mida tahaks SELGITADA

5 disainitrendi, aastal 2019

5/13/2019

Comments

 
Teeme kiire ülevaate mõningatest disainitrendidest, mis sel aastal meid arvatavasti saadavad.

1. Kindlasti on taas 3D leidnud oma tee avalikkuse ette. Kuigi me mäletame neid katsetusi juba 90ndatel. Lihtsalt tehnoloogia on vahepeal edasi arenenud.
Siis on praegu moes nii vanaaegne "koledisain" kui ka uuem peen 3D. Mõlemad on head! Kasutusala on erinev. 
Tommy Cash propageerib praegu seda esimest varianti päris palju:) ja saade "Õhtu" kasutab seda teist varianti. Peen 3D Fondiga kiri saate algu. Ülikõv!
2. Minimaalne disain + julge värvikasutus. Näiteks punane pind ja sinine kiri peal suurte tähtedega vms. Mõned kontserdiplakatid kasutanud sellist asja. 
3. Realism+tasapinnaline (vector) disain. Praegu on pop fotost tüüp välja lõigatud ja panna roosale taustale. Jube lahe värk! Lõigatud on ka kandiliselt, mitte väga täpselt. Mulle sobib!
4. Eklektitsism  (eri stiilid pannakse kokku, mis nagu ei peaks sobima, aga pannakse ikkagi sobima ja tekib selline tore uus esteetika:) Alguse saanud arhitektuurist, aga passib igale poole.
5. Avatud kompositsioon - pildi ülesehitus, kus pildil kujutatud asub osaliselt pildi pinnast väljaspool. 
​See on natuke selline pilt, kus tunne on nagu midagi läheb veel edasi, Ja vb natuke tunne, et on lõpetamata ja natuke "valesti". Aga tegelikult on kõik nii mõeldudki:) Ja võib-olla pole nagu mingit keskelementi millele keskendutakse. Selline tavaline tänava pilt näiteks.


Aga trendid on sellised asjad, mis mööduvad. Et neid võib järgida, aga see pole nüüd reegel, et peab ilmtingimata seda tegema. Asjad võivad olla ka teistmoodi tehtud. 
Alati on olemas mingi ajatu klassikaline stiil. 
Sama on öelnud maailma kuulus moelooja:
"Fashion changes, style endures." - Coco Chanel


Comments

Kokkuvõtted ja suunad

1/2/2019

Comments

 
Nagu ikka uuel aastal teeme natuke plaane ja vaatame ka tagasi. Loominguliselt võib öelda, et oli hea aasta. Tehtud on erineva sisuga projekte ning igav pole küll hakanud. Tehtud tööde seas oli nii html5 bännerid, kui ka paar paksu meditsiinilist kalendermärkmikku. 
Mis aga uutesse suundadesse puutub, siis tahame lisada loomingulisusele sel aastal hoogu juurde! Ehk siis rohkem käsitööd, joonistamist ja disaini. Kõigepealt tahame leida muidugi inimesed, kes sama usuvad ja keda sellised väljendusviisid võiksid huvitada. Ehk siis võiks olla selline stiilimuutuse aasta. Loomulikult oleme lihvinud ka uusi oskusi käsitsi kirjutamise ja joonistamise alal ning soetanud ka uusi tehnikavidinaid. Aga sel aastal tahame tuua disaini rohkem isikupära sisse. Loodame, et see soov ühtib ka meie klientide sooviga! :) Teeme koos midagi põnevat! :)
Picture
Comments

KUIDAS KOOSTADA REKLAAMI TELLIMISEKS  ​LÄHTEÜLESANNE EHK BRIIF?

3/14/2017

Comments

 
1. Mis on reklaami (kampaania) eesmärk?
2. Miks Sa seda reklaami teed? Mida Sa tarbijate suhtumises / käitumises muuta tahad  – milles on praegu probleem?
​3. Millisele tootele / teenusele Sa reklaami teed? Millised on selle põhilised omadused, tunnused? Samuti eelised ja puudused võrreldes konkurentidega.
Eriti hea, kui saad meil lasta seda toodet näha / katsuda / proovida – nii tekib meil sellest parem ettekujutus.

1. Kirjelda toote / teenuse turgu üldiselt. Millised on tarbijate ostu- või kasutamisharjumused?
2. Kirjelda oma sihtgrupppi. Millised nad on (vanus, sugu, sissetulek, firma suurus, tegevusala), mida nad väärtustavad?
3. Mida Sa oma reklaamiga öelda tahad, milline peaks olema põhiargument, sõnum?
4. Mida Su otsesed konkurendid on teinud ja milliseid argumente kasutanud?
5. Millised on kohustuslikud elemendid reklaamil (logo, hind, edasimüüjad, teatud värvikombinatsioon jne)
6. Kuidas Sa mõõdad reklaamikampaania edukust (sissetulevate kõnede või e-meilide arvu kasv, läbimüügi suurenemine, kodulehe külastajate arvu kasv vms). Kuidas Sa otsustad, kas kampaania oli Sinu jaoks edukas või mitte?
7. Ajakava. Milliseks ajaks ootad 1. kavandit ja millal peab reklaam meedias olema. Millised on täpsed formaadid jne (kui Sul on need teada). Pea meeles, et head reklaami ei saa enamasti luua üleöö. Jäta meile ikka vähemalt paar nädalat aega, paremal juhul rohkemgi – nii on mõlemal osapoolel aega mõelda, tööd korrigeerida, lihvida jne.
Comments

MIKS VALITAKSE ÜHTE VÕI TEIST KUJUNDUSSTIILI?

1/17/2017

Comments

 
Kujundusstiili valime vastavalt sihtgrupile ning mida on vaja reklaamida või esile tuua, see pole seotud minu kui disaineri "käekirjaga".
Näiteks emadele või beebiootel naistele pakume pigem pastellseid toone ja õrnemat kujundust, nagu näiteks kujundasime ja küljendasime Merit Raju raamatu: "Kõhule Pai". Kui on aga klient, kes turustab alkoholi ning kasutab reklaami pubides, baarides ja alkoholi reklaamides, siis kasutaks pigem jõulisemaid toone ning kuna tahetakse näidata ka konkreetset toodet: antud juhul on see alkoholi pudel, siis peaks selle paigutama ka keskkonda ja sobitama kõik omavahel kokku. Logode puhul tuleb lähtuda ka heast logo kasutatavusest, praegusel ajal on kõige parem ja otstarbekam kasutada vector logosid, millel on pigem selline joondisaini mulje - seda annab pärast mugavalt igal pool ka ilma taustata ja hästi selgelt kasutada. Hea kasutamismugavus annab logole suure eelise. Mõnikord näiteks on juhtunud minul endal ka kätte selliseid logosid, mis on tulnud nn "ühes tükis" koos valge taustaga. See jällegi muudab selle logo kasutamise kohmakaks, ta tuleb kas taustast siis välja lõigata, või kasutadagi valge taustaga, mis ei pruugi kujundusega hästi kokku sobida. Tihti on ka firmadel juba oma stiil olemas. Kindlad ettevõtte kasutusel olevad värvid, kujundid (no nagu praegu eesti maine kujundajad poleemikat tekitanud rändrahnud:) - sellisel juhul lähtume kujundamisel sellest. Aga jutu mõte on selles, et pigem näidake näidiseid, millist stiili kujundust teie soovite ja me teemegi kujunduse soovitud ja vajalikus stiilis:) 


Comments
Forward>>

    AUTOR

    Graafilisest disainerist mõtleja ja filosoof.

Picture
"Külli on nutikas kaasamõtleja ja probleemidele huvitavaid lahendusi pakkuv mitmekülgne disainer." 
Kent Raju 
Raamatu "Reklaamitrikk" autor, ​Kala Ruudus reklaamiagentuuri kunstiline juht
​
Picture
"Küllil on üks maagiline oskus - ta aitab säästa AEGA! Peale seda kui Külli lõi minu ettevõtte jaoks visuaalse identiteedi, on minu elu tunduvalt lihtsamaks läinud. Ma hoian rohkem aega kokku selle arvelt, et ei pea enam iga reklaami või sotsmeediapostituse osas hakkama nullist mõtlema, millist fonti või milliseid värve kasutada. Nüüd on kõik see oluline info minu ettevõtte stiiliraamatus kirjas ja selle järgi on ülimugav juhinduda. Minu ainukene küsimus on, et miks ma seda juba varem ei teinud?! Soovitan kõigile!" 
Marlén Mais
Turundusettevõttest Marketing Letter
Picture
"Küllil pole mitte ainult äge, loov, out-of-the-box ja sõbralik vibe, vaid ta on väga põhjalik ja professionaalne. Minu albumi "Synchronize" esikaane kujundusega töötasime kokku pea 6 kuud - tema võime välja pakkuda ideid, arendusi ja võimalusi selle protsessi erinevates etappides ning neid operatiivselt teostada oli minu jaoks tõeliselt maagiline!"
Ikevald Rannap
Muusik, albumi "Synchronize" autor

Tule meie sotsmeediat jälgima! Tööde näidised, nõuanded! Saad veelgi selgema pildi

​© 2011–2021 Kolxwork / KP disain OÜ. Kõik õigused kaitstud.