Kõne all oleva filmiga "TENET" aga juhtus Nolanil ka äpardus. Nimelt selgub, et Nolan otsustas filmile ise logo kujundada.
Logole reageeris aga üks rattaosadege tegelev ettevõtte väites, et see on liiga sarnane nende märgile. Rattafirma tegi sellekohase postituse ka oma instagrami kontol.
Kuna tegelikult oli juba rattaga tegelenud ettevõte oma brändi eelnevalt arendanud ja sellesse ka resursse paigutanud ning samuti varem avalikkuse ette jõudnud, siis tunnistas ka Nolan, et välk võib samasse kohta kaks korda lüüa ning oli nõus vajadusel oma logo muutma.
Seni tundmatu rattaosade firma sai aga kõvasti reklaami tänu Warner Brosi´le (ka lisatöömahtu, konsulteeriti advokaatidega jne) ning Nolanile tähendas see samuti lisatöömahtu ning lõpuks pidi ta nõustuma lisaks logo kohandamisega.
Mis sellest siis õppida? Nii suur ettevõtte nagu Warner Bros oleks võinud logodele spetsialiseerunud inimese palgata ning Nolan tunnistada, et isegi kui sa oled väga andekas inimene, siis kõike ei jõua ega oska sa ikkagi ise teha. Logo loomise käigus tehakse lisaks logo loomisele uurimustöö ja sellega seoses oleks sarnased logod kindlasti ka välja tulnud - filmi tegemise kõrvalt on seda mahukat tööd keeruline teha.
Tegijatel juhtub nii mõndagi, aga teinekord peabki abi küsima ja kõike ei pea ise oskama, ega tegema. :)
Ingliskeelset kirjavahetust Nolani ja rattafirma vahelt saab lugeda siit:
https://ridetenet.com/pages/a-letter-from-nolan